Strona główna Events Diagnostyka i leczenie grzybic jamy ustnej

Diagnostyka i leczenie grzybic jamy ustnej

Podczas webinarium wykład wygłosi dr n. med. Rafał Wiench (Zakład Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej Katedra Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Zabrzu).

Webinarium odbędzie się w dniu 9 października 2021 r. w godzinach 9:00-12:30.

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. 

Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. W razie problemów prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Na podstawie wpisanych danych system będzie generował zaświadczenia o uczestnictwie w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie braku zaświadczenia prosimy o kontakt: certyfikaty@mip-pharma.pl.

Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 1 dobę wcześniej i na 1 godz. przed wydarzeniem. Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/.

Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne przysługują wyłącznie lekarzom uczestniczącym w webinarze.

UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY
Organizatorzy przewidują przyznanie uczestnikom spotkania 3 punktów edukacyjnych (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów). Warunkiem otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie jest osobisty udział w webinarium.

Zapisując się na webinarium uczestnik akceptuje regulamin.


Streszczenie wykładu:
Drożdżyca jest częstą chorobą błony śluzowej jamy ustnej wywoływaną głównie przez Candida albicans. Występuje w kilku postaciach klinicznych jako samodzielna choroba, choć może też towarzyszyć innym patologiom błony śluzowej tj. liszaj plaski czy leukoplakia.
Masowe występowanie patogenów spowodowane jest czynnikami miejscowymi i ogólnymi, które zaburzają równowagę w jamie ustnej, mimo licznych mechanizmów obronnych odpowiedzi nieswoistej i immunologicznie kompetentnej.
Obraz kliniczny sugeruje obecność choroby – jednak jednoznaczne stwierdzenie patogenu w jamie ustnej wymaga obiektywnej diagnostyki opartej na hodowli laboratoryjnej, technikach PCR lub rozmazie bezpośrednim.
Konieczność leczenia i wybór leku podpowiada wynik badania mykologicznego i mykogramu. Terapia miejscowa oparta jest głównie na antybiotykach polienowych (np. nystatyna, natamycyna) oraz imidazolach (mykonazol). Systemowe podanie leków wymagane jest jedynie w przypadku niekompetencji immunologicznej pacjenta i oparte jest na pochodnych tiazolowych (flukonazol, itrakonazol) oraz imidazolowych (ketokenazol). Dużą grupę leków stosowanych pomocniczo uzupełniają: glukonian chlorheksydyny, jodopowidon, kwas borny, siarczan 8-hydroksycholiny i inne. Najkrótsza terapia drożdżycy powinna trwać 3 tygodnie.

Plan wykładu:
1.      Czynnik etiopatolgiczny.
2.      Obrona gospodarza.
3.      Czynniki chorobotwórcze Candida.
4.      Czynniki usposabiające miejscowe i ogólne.
5.      Podział kliniczny.
6.      Rozpoznania laboratoryjne.
7.      Diagnostyka różnicowa.
8.      Leczenie miejscowe i ogólne.

The Rezerwacja ticket sales has ended!

Data

09 paź 2021
Zakończone!

Czas

09:00 - 12:30
Webinar online

Lokalizacja

Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o., Orzechowa, Gdańsk, Polska
Kategoria

Organizator

MIP Pharma Polska Sp. z o.o.
Telefon
0048 58 300 09 46
Email
szkolenia@mip-pharma.pl

Prowadzący

Kod QR

Prześlij komentarz

Share This