Strona główna Events Kobieta ciężarna w gabinecie stomatologicznym

Kobieta ciężarna w gabinecie stomatologicznym

Podczas webinarium wykład wygłosi dr n. med. Zofia Pankrac (Klinika Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego).

Webinarium odbędzie się w dniu 29 maja 2021 r. w godzinach 9:00-11:30.

NIE PRZEWIDUJEMY RETRANSMISJI TEGO WEBINARIUM. Postaramy się udostępnić nagranie wykładu przez tydzień dla osób zarejestrowanych.

 

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. W razie problemów prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Prosimy o staranne wypełnianie formularza zgłoszenia z uwzględnieniem wielkości liter, gdyż na podstawie wpisanych danych system będzie generował zaświadczenia o uczestnictwie, które będą wysyłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie braku zaświadczenia prosimy o kontakt: certyfikaty@mip-pharma.pl.

Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby wcześniej, 1 dobę wcześniej i na 1 godz. przed wydarzeniem. Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/.

UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY
ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH

(zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).

Zapisując się na webinarium uczestnik akceptuje regulamin.
Warunkiem otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie jest osobisty udział w webinarium.


Streszczenie wykładu:

W XXI wieku w krajach o zaawansowanym statusie socjoekonomicznym kobiety średnio rodzą jedno lub dwoje dzieci, wiec uwaga całego otoczenia, znajomych, rodziny zwrócona jest na ciężarną i jej sukces jakim jest urodzenie zdrowego dziecka. Ten fakt powoduje że ciężarna prowadzona jest multidyscyplinarnie i w opiece nad nią poza położnikami uczestniczą lekarze endokrynolodzy, diabetolodzy, dietetycy, rehabilitanci i lekarze stomatologii. Znalazło to odzwierciedlenie w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 2012 roku w sprawie standardów opieki nad kobietą w okresie ciąży.

Oczywistym niestety jest, że pomimo zaleceń jakość opieki medycznej uzyskiwanej przez pacjentki uzależniona jest od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania i warunków materialnych. Natomiast nie można nie zauważyć wyników badań w których respondenci podali, że w 90 % ciężarnych nie zostało skierowanych przez ginekologa do stomatologa, a tylko 20 % lekarzy dentystów poinformowało swoje pacjentki o wpływie chorób przyzębia na przebieg ciąży.

Poznanie przemian jakie dokonują się w organizmie kobiety w okresie ciąży pozwala lepiej zrozumieć dlaczego dochodzi do występowania i nasilenia się chorób leczonych przez lekarza stomatologa. Wiedza na temat pacjentki ciężarnej pozwala nie bać się wdrażać diagnostyki i odpowiedniej terapii w gabinecie stomatologicznym.
Wspólne działanie położnika – stomatologa jest niezwykle ważne dla zdrowia pacjentek, ponieważ stan zdrowia jamy ustnej przyszłej matki ma udowodniony wpływ na występowanie w ciąży porodu przedwczesnego – powikłania, którego odsetka nie udaje się współczesnym perinatologom obniżyć, a skutkuje urodzeniem wcześniaka z wszystkimi jego konsekwencjami dla przyszłego życia człowieka.

The Rezerwacja ticket sales has ended!

Data

29 maj 2021
Zakończone!

Czas

09:00 - 11:30

Koszt

bezpłatne
Webinar online

Lokalizacja

Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o., Orzechowa, Gdańsk, Polska
Kategoria

Organizator

MIP Pharma Polska Sp. z o.o.
Telefon
0048 58 300 09 46
Email
szkolenia@mip-pharma.pl

Prowadzący

Kod QR

Prześlij komentarz

Share This