Strona główna Events Możliwości współczesnej periodontologii – mity i fakty

Możliwości współczesnej periodontologii – mity i fakty

Podczas webinarium wykład wygłosi dr n. med. Rafał Wiench (Zakład Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej, Katedra Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Zabrzu).

Webinarium odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 r. w godzinach 9:00-12:30.

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę również sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom uczestniczącym w webinarze. 

Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.


Treść prezentacji:
1.      Wstęp – wyjaśniający potrzebę zajęcia się tematem.
2.      Faza wstępna leczenia periodontologicznego.
         – FMD – full mouth desinfection
         – ozonoterapia
         – terapia fotodynamiczna PACT
         – lasery dużej mocy
         – bakteryjna terapia zastępcza.
3.      Faza korekcyjna leczenia periodontologicznego:
a)      chirurgia periodontologiczna
         – leczenie resekcyjne (zabiegi płatowe, gongiwektomia)
         – leczenie regeneracyjne – SRT, a-PRF, LLLT
b)     chirurgia śluzówkowa
         – korekta wędzideł
         – poszerzenie strefy dziąsła związanego metodą wolnego przeszczepu nabłonkowego
         – leczenie recesji – płaty uszypułowane, przeszczepy łącznotkankowe, SRT.

O wykładowcy:
dr n. med. Rafał Wiench
W 1994 ukończył studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Zabrzu uzyskując tytuł lekarza stomatologa. W 1996 roku rozpoczął pracę w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Chorób Przyzębia w Zabrzu, na stanowisku asystenta. W listopadzie 1999 r.  uzyskał tytuł doktora nauk medycznych – praca  pt. ”Badanie wybranych cytokin w stanach zapalnych dziąsła i przyzębia”. W 2001 roku uzyskał I stopień specjalizacji ze Stomatologii Ogólnej. W 2006 roku uzyskał II stopień specjalizacji z Periodontologii. W 2012 r. – mianowanie na stanowisko adiunkta w Zakładzie Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej, Katedry Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Zabrzu jako pracownik dydaktyczny prowadzący zajęcia kliniczne, seminaria i wykłady ze studentami z II, IV i V roku stomatologii z zakresu periodontologii, chorób błon śluzowych i  gerostomatologii. Od 2020, studia podyplomowe- EMDOLA (European Master Degree in Oral Laser Applications). II rok studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W dorobku naukowym posiada 92 prac, w tym 77 opublikowanych w krajowych i 15 w zagranicznych czasopismach naukowych. Głównym kierunkiem zainteresowań są lasery w periodontologii i choroby błony śluzowej jamy ustnej.

The ticket sales has ended!

Data

23 kw. 2022
Zakończone!

Czas

09:00 - 12:30
Webinar online

Lokalizacja

Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o., Orzechowa, Gdańsk, Polska
Kategoria

Organizator

MIP Pharma Polska Sp. z o.o.
Telefon
0048 58 300 09 46
Email
szkolenia@mip-pharma.pl

Prowadzący

Kod QR
Share This