Strona główna Events Racjonalna terapia zakażeń układu moczowego. Miejsce nitroksoliny – kiedy, komu i dlaczego?

Racjonalna terapia zakażeń układu moczowego. Miejsce nitroksoliny – kiedy, komu i dlaczego?

UWAGA: WEBINARIUM ADRESOWANE DO LEKARZY MEDYCYNY

Podczas webinarium wykład wygłosi dr hab. n. med. Jarosław Woroń (specjalista farmakologii klinicznej, Kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Wydziału Lekarskiego, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum w Krakowie; Szpital Uniwersytecki w Krakowie Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii).

Webinarium odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022 r. w godzinach 18:00-20:00 na platformie MyOwnConference (nie wymaga dodatkowego oprogramowania).

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl w terminie do dnia 23 czerwca 2022 r. do godz. 17:00.

Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę również sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom medycyny uczestniczącym w webinarze. 

Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.


Treść prezentacji:
1. Czynniki etiologiczne zakażeń dróg moczowych
2. Czynniki ryzyka nawrotowych infekcji układu moczowego
3. Pacjenci szczególnego ryzyka w leczeniu zakażeń układu moczowego
4. Strategia leczenia farmakologicznego powikłanych i niepowikłanych infekcji układu moczowego
5. Aktualnie dostępne opcje terapeutyczne
6. Nitroksolina: profil farmakokinetyczno-farmakodynamiczny
7. Nitroksolina: spektrum działania przeciwbakteryjnego w infekcjach dróg moczowych
8. Miejsce nitroksoliny w leczeniu zakażeń układu moczowego
9. Bezpieczeństwo stosowania nitroksoliny
10. Potencjalne interakcje nitroksoliny z innymi jednoczasowo stosowanymi lekami
11. Studium przypadków klinicznych

 

O wykładowcy:
Jarosław Woroń
Doktor habilitowany w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, specjalista farmakologii, farmakolog kliniczny, kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz w starszy asystent lecznictwa Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, konsultant z zakresu farmakoterapii oraz antybiotykoterapii, biegły sądowy z zakresu farmakologii klinicznej.

Zajmuje się praktycznymi aspektami farmakoterapii, farmakologicznym leczeniem bólu, antybiotykoterapią kliniczną oraz polekowymi działaniami niepożądanymi, problemem interakcji leków w praktyce klinicznej oraz występowaniem zdarzeń niepożądanych w placówkach służby zdrowia.
Jest autorem i współautorem ponad 550 prac i doniesień zjazdowych z zakresu farmakologii klinicznej, farmakoterapii, antybiotykoterapii, medycyny bólu, działań niepożądanych leków a także interakcji leków. Jest autorem i współautorem 58 książek, i 4 podręczników akademickich z zakresu farmakologii i farmakoterapii, psychofarmakologii oraz medycyny bólu.
Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii, członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii oraz Europejskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej. Współautor zaleceń klinicznych o zasięgu krajowym.

Rezerwuj wydarzenie

Wybrano 1 bilet.

Dostępne Bilety: 870

Bilety zostały wyprzedane. Możesz spróbować wybrać inny bilet.

Data

24 cze 2022

Czas

18:00 - 20:00
Webinar online

Lokalizacja

Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o., Orzechowa, Gdańsk, Polska
Kategoria

Organizator

MIP Pharma Polska Sp. z o.o.
Telefon
0048 58 300 09 46
Email
szkolenia@mip-pharma.pl
REJESTRACJA

Prowadzący

Kod QR
Share This