Strona główna Events Zmiany patologiczne jamy ustnej u dzieci

Zmiany patologiczne jamy ustnej u dzieci

Podczas webinarium wykład wygłosi dr n. med. Ewa Krasuska-Sławińska (Poradnia Chirurgii Stomatologicznej dla Dzieci i Dorosłych, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Webinarium odbędzie się w dniu 12 marca 2022 r. w godzinach 9:00-12:30.

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 godzinę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Po sprawdzeniu folderu SPAM i w razie dalszych problemów prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Prosimy o staranne wypełnianie formularza zgłoszenia z uwzględnieniem wielkości liter, gdyż na podstawie wpisanych danych system będzie automatycznie generował zaświadczenia o uczestnictwie, które będą wysyłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie braku zaświadczenia prosimy o kontakt: certyfikaty@mip-pharma.pl.

Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 1 dobę wcześniej i na 1 godz. przed wydarzeniem.
W razie braku e-maila z linkiem prosimy sprawdzić folder SPAM, JUNK itp. Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/.

Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne przysługują wyłącznie lekarzom uczestniczącym w webinarze.


Treść prezentacji, konspekt:

Zmiany patologiczne jamy ustnej u dzieci.

Ważnym elementem opieki stomatologicznej nad dziećmi jest regularna ocena stanu zdrowia błony śluzowej jamy ustnej uwzględniająca możliwość wystąpienia wczesnych objawów procesu nowotworowego lub zmian zagrożonych transformacją nowotworową.

W procesie diagnostycznym konieczna jest zarówno wnikliwa ocena kliniczna poszczególnych struktur jamy ustnej uwzględniająca możliwość wystąpienia wczesnych objawów procesu nowotworowego lub zmian zagrożonych transformacją nowotworową oraz dobór czułych i jednocześnie bezpiecznych dla rozwijającego się organizmu metod diagnostycznych. Postępowanie diagnostyczne należy rozpoczynać od metod jak najmniej inwazyjnych, oprócz tradycyjnych – również metod biologii molekularnej.

Na podstawie doświadczeń własnych przedstawiono obraz klinicznych i lokalizację zmian występujących w jamie ustnej u dzieci zarówno ogólnie zdrowych i z chorobami przewlekłymi, ich etiopatogenezę oraz zasady postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Omówiono szczególną predyspozycję do występowania chorób nowotworowych u osób przewlekle leczonych immunosupresyjnie.

The ticket sales has ended!

Data

12 mar 2022
Zakończone!

Czas

09:00 - 12:30
Webinar online

Lokalizacja

Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o., Orzechowa, Gdańsk, Polska
Kategoria

Organizator

MIP Pharma Polska Sp. z o.o.
Telefon
0048 58 300 09 46
Email
szkolenia@mip-pharma.pl

Prowadzący

Kod QR
Share This