16 listopada 2024 09:00 - 12:30
Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt.:
„Diagnostyka i leczenie periodontologiczne w ramach praktyki ogólnostomatologicznej”,
podczas którego wykład wygłosi dr n. med. Mariusz Bochniak
(Katedra i Zakład Periodontologii i Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej, Gdański Uniwersytet Medyczny;
Klinika Stomatologiczno-Medyczna MED-ORAL w Rumii).
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie platformy webinarowej ClickMeeting: https://mippharma.clickmeeting.com/diagnostyka/register
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji.
Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę sprawdzić foldery SPAM, JUNK). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia:https://mippharma.clickmeeting.com/diagnostyka/connection-tester
W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 14 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).
Treść prezentacji:
Powszechność i częstość występowania chorób przyzębia stawiają przed każdym praktykującym stomatologiem wymogi posiadania pewnych kompetencji w zakresie ich profilaktyki, diagnostyki i podstawowych elementów leczenia. Bardzo istotna jest ponadto świadomość wieloprzyczynowej etiopatogenezy schorzeń przyzębia i tym samym licznych współzależności pomiędzy periodontologią a innymi dziedzinami stomatologii. Wykład będzie stanowił kompendium periodontologii „dla każdego” – od etapu współczesnej diagnostyki, poprzez zrozumienie czynników modyfikujących przebieg schorzenia, leczenie w zakresie podstawowym, niechirurgicznym, oparte na mechanoterapii i uzupełniającym zastosowaniu śr. dezynfekcyjnych i antybiotyków, aż po ocenę jego skuteczności i zasady utrzymania osiągniętych efektów leczenia. Zostaną także zaprezentowane zagadnienia dotyczące właściwego uwzględniania aspektów periodontologicznych w leczeniu protetycznym oraz zasady współpracy ze specjalistą periodontologiem.
Szczegółowy konspekt: