15 marca 2025 09:00 - 12:30
Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt.:
„Leczenie endodontyczne zębów mlecznych i stałych niedojrzałych”,
podczas którego wykład wygłosi prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
(Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie).
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie platformy webinarowej ClickMeeting: LINK DO REJESTRACJI.
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji.
Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.).
Zachęcamy do wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://mippharma.clickmeeting.com/leczenie-endodontyczne/connection-tester
W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 14 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH (zgodnie
z rozporządzeniem MZ z dnia 21 lutego 2022 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).
Treść prezentacji:
Podczas wykładu omówione zostanie leczenie endodontyczne zębów mlecznych oraz zębów stałych z niezakończonym rozwojem wierzchołka korzenia. Przedstawione zostaną techniki zalecane przez towarzystwa naukowe, w tym Europejskie Towarzystwo Endodontyczne, jak i Amerykańskie Stowarzyszenie Endodontów. Uczestnicy zostaną zapoznani z metodami leczenia zębów z żywą i martwą miazgą, jak i materiałami zalecanymi podczas tych metod. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na nowoczesne materiały oparte na krzemianach wapnia (materiały typu MTA, syntetyczna bioceramika wymagająca zmieszania z płynem, pasty gotowe do aplikacji), choć omówione zostaną także związki chemiczne stosowane w endodoncji wieku rozwojowego od wielu lat (wodorotlenek wapnia, siarczan żelaza, formokrezol).
Krok po kroku zostaną przedstawione: amputacja przeżyciowa całkowita z użyciem hydraulicznego cementu krzemowo-wapniowego i siarczanu żelaza w uzębieniu mlecznym, amputacja częściowa
i całkowita w zębie stałym z niezakończonym rozwojem z zastosowaniem wodorotlenku wapnia i hydraulicznego cementu krzemowo-wapniowego oraz apeksyfikacja jednowizytowa i rewitalizacja miazgi.
Krytyce zostanie poddana metoda leczenia otwartego w uzębieniu mlecznym jako niezgodna z obecnym stanem wiedzy. Wykład wzbogacą prezentacje przypadków z własnej praktyki.