Metody fizjoterapeutyczne współcześnie stosowane w leczeniu zaburzeń skroniowo-żuchwowych

Data i godzina:

29 marca 2025 09:00 - 12:30

Lokalizacja wydarzenia

Webinar online

About The Events

MIP Pharma Polska Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt.:

„Metody fizjoterapeutyczne współcześnie stosowane w leczeniu zaburzeń skroniowo-żuchwowych”,

podczas którego wykład wygłosi dr hab. n. med. Małgorzata Kulesa-Mrowiecka

(Zakład Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych, Wydział Nauk o Zdrowiu, Instytut Fizjoterapii, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Kraków).

 

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie platformy webinarowej ClickMeeting: LINK DO REJESTRACJI.

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji.

Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.).
Zachęcamy do wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: Test konfiguracji kamery, mikrofonu, dźwięku online

W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 14 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze.

Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.

UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH (zgodnie
z rozporządzeniem MZ z dnia 21 lutego 2022 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).


 

Treść prezentacji:

Wprowadzenie: Nieliczne badania randomizowane z grupą kontrolną (RCT) dotyczące porównania skuteczności metod fizjoterapeutycznych tj.: terapia manualna, metody fizykalne oraz autoterapia wskazują na konieczność badań kohortowych w tym zakresie. Miorelaksacyjne zastosowanie terapii punktów spustowych, masażu, poizometrycznej relaksacji mięśni (PIR) i ćwiczeń terapeutycznych jest istotnym elementem terapii wspomagającej w leczeniu zaburzeń skroniowo-żuchwowych.

Cel wykładu: Przedstawienie protokołów rehabilitacyjnych w trakcie szynoterapii (szyny relaksacyjne, repozycyjne), terapii okluzyjnej, jak i rekonstrukcyjnej w połączeniu z zabiegami fizjoterapeutycznymi i fizykoterapeutycznymi u pacjentów z bólem, wzmożonym napięciem w obrębie mięśni układu ruchowego narządu żucia oraz ograniczonymi zakresami ruchomości w stawach skroniowo-żuchwowych.

Przedstawienie metod fizjoterapeutycznych takich jak: Terapia manualna tkanek miękkich i ćwiczenia terapeutyczne (autoterapia), PIR- poizometryczna relaksacja. Przedstawienie protokołów z zastosowaniem terapii punktów spustowych, stymulacji przepony oraz ćwiczeń z zakresu fizjoprofilaktyki stomatognatycznej.

Lokalizacja wydarzenia