3 czerwca 2023 09:00 - 12:30
Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt.:
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji.
Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. w razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 14 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. w razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).
Treść prezentacji:
Leczenie implantologiczne stało się powszechnym sposobem leczenia w uzupełnianiu braków zębowych.
Wykład omawia rolę i elementy składowe wizyt kontrolnych pacjentów z uzupełnieniami implantoprotetycznymi. Skierowany jest do szerokiego grona stomatologów, ponieważ pacjenci z implantami zgłaszając się na okresowe leczenie zachowawcze oczekują od lekarzy kompleksowej oceny stanu jamy ustnej. Stąd konieczność podstawowej wiedzy z zakresu implantologii również u lekarzy nieimplantujących.
Istotą kontroli jest monitorowanie stanu miękkich i twardych tkanek okołowszczepowych (periimplant mucositis i perimplantitis ), stanu higieny jamy ustnej i stanu uzupełnienia protetycznego na implantach. Wykład omawia sposoby kontroli (badanie kliniczne, zdjęcia rtg, test PET, kontrola przeciążeń zgryzowych) oraz przedstawia sposoby zapobiegania i leczenia ewentualnych problemów. Szeroko omawia rodzaje końcówek do skalerów i rolę regularnych skalingów w zapobieganiu i leczeniu periimplantitis. Podczas wykładu na przykładach klinicznych i krótkich filmach przedstawione będzie chirurgiczne leczenie periimplantitis – implantoplastyka.
Warunkiem długotrwałego funkcjonowania prac protetycznych na implantach jest ich właściwe serwisowanie (wymiana oringów, wkładek teflonowych, podścielanie protez itp.). Czasem konieczna jest zmiana konstrukcji pracy lub jej wymiana wraz z upływem czasu, rozwoju nowych technologii i zmiany sytuacji klinicznej w jamie ustnej pacjenta. Do wszystkich powyższych działań potrzebne są wizyty kontrolne i świadomość pacjenta oraz całego zespołu, że ich regularność pomaga w osiągnięciu długotrwałego sukcesu leczenia implantoprotetycznego.