22 kwietnia 2023 09:00 - 12:30
Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt.:
podczas którego wykład wygłosi prof. dr hab. n. med. Elżbieta Bołtacz-Rzepkowska
(Zakład Stomatologii Zachowawczej Katedra Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi).
.
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji.
Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. w razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. w razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH
(zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).
Treść prezentacji:
W wykładzie zostaną omówione problemy diagnostyczne związane z rozpoznawaniem próchnicy, chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych oraz pęknięć i złamań zębów.
Rozpoznanie wczesnych stadiów próchnicy umożliwia leczenie bez ingerencji chirurgicznej w twarde tkanki zęba. Wykład pozwoli na zapoznanie się z różnymi metodami wykrywania próchnicy oraz procedurami nieinwazyjnego i minimalnie inwazyjnego postępowania terapeutycznego. Trudności z badaniem miazgi wynikają z braku możliwości bezpośredniej oceny tej tkanki.
Prezentacja przedstawi objawy subiektywne charakterystyczne dla pulpopatii wraz z diagnostyką różnicową dolegliwości pochodzenia zębowego i niezębowego. Będą też zaprezentowane i zinterpretowane testy stosowane podczas badania miazgi takie jak: test termiczny i elektryczny, laserowy przepływomierz Dopplera i pulsoksymetr.
W przypadku chorób tkanek okołowierzchołkowych oprócz badania klinicznego niezbędna jest ocena radiologiczna. Przedstawione radiogramy przybliżą interpretację struktur anatomicznych i zmian zapalnych w tkankach okołowierzchołkowych. Pozwolą też na różnicowanie stanów patologicznych w obrębie przyzębia wierzchołkowego.
Rozpoznanie pęknięć zębów w początkowej fazie jest trudne, ponieważ obraz kliniczny i radiologiczny nie jest specyficzny. Na podstawie wizualizacji złamań w obrębie korony i korzenia zostaną omówione czynniki etiologiczne oraz charakterystyczne objawy i badania dodatkowe pozwalające zdiagnozować tego typu przypadki.