27 maja 2023 09:00 - 12:30
Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt.:
podczas którego wykład wygłosi dr hab. n. med. Artur A. Antoniewicz, FEBU
(Oddział Urologiczny i Onkologii Urologicznej, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie;
HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty w Warszawie).
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji.
Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę również sprawdzić foldery SPAM, JUNK). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom uczestniczącym w webinarze.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH
(zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).
Treść wykładu:
W systemie ochrony zdrowia w Polsce wykonywanych jest ok. 80 000 operacji i zabiegów urologicznych rocznie u chorych z rozpoznaniem ICD-10 z grupy C od C61 do C69 i D (nowotwory złośliwe układu moczowego i męskich narządów płciowych). Blisko połowa z nich dotyczy chirurgicznego leczenia radykalnego, którego celem jest uzyskanie trwałego wyleczenia, ograniczenie liczby wznów i nawrotów. Coraz więcej przypadków wymaga leczenia wielodyscyplinarnego z udziałem onkologia klinicznego i radioterapeuty, czyniąc proces diagnostyki i leczenia zawiłym i wymagającym nowoczesnej wiedzy. Wybór tematu kursu wynika z oczekiwać potencjalnych uczestników wyrażonych w badaniu ankietowym.
Wykłady edukacyjne ułożone są w krótki kurs o dużym znaczeniu praktycznym poświęcony zasadniczym postępom w onkologii urologicznej w 4 blokach tematycznych (2×75 min):
1. Uroonkologia kobiety (ze szczególnym uwzględnieniem leczenia jatrogennych uszkodzeń moczowodów oraz rozpoznawania i leczenia przetoki pęcherzowo- i moczowodowo pochwowej)
2. Rak prostaty (ze szczególnym uwzględnieniem leczenia radykalnego)
3. Rak pęcherza moczowego (ze szczególnym uwzględnieniem leczenia radykalnego)
4. Rak nerki (ze szczególnym uwzględnieniem leczenia nerkooszczędzającego i nerko zastępczego)
W każdym bloków zostaną przedstawione współczesne wytyczne postępowania w oparciu o EAU Guidelines 2023. Każdy blok będzie ilustrowany odpowiednim przypadkiem (tzw. real case), nad którym dyskusja stanie się kanwą do omówienia współczesnej diagnostyki wstępnej, pogłębionej, diagnostyki różnicowej, rozpoznania ostatecznego, oceny stopnia zaawansowania klinicznego oraz wyboru strategii postępowania terapeutycznego. Zostaną ponadto omówione szczegółowo parametry leczenia chirurgicznego, możliwe powikłania oraz sposoby ich rozpoznawania i leczenia, a także zasady obserwacji pooperacyjnej. Każdy blok tematyczny będzie zakończony przytoczeniem współczesnych danych opisujących spodziewane wyniki leczenia ze wskazówkami, jak te wyniki poprawić. Kurs to doskonałe kompendium wiedzy dla urologów z każdym stażem – nauka dla rezydentów i powtórka z odnowieniem znajomości tematyki onkologicznej dla specjalistów.