24 lutego 2024 09:00 - 12:30
Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt.:
„Współczesne techniki odbudowy tkanki kostnej w leczeniu implantoprotetycznym”,
podczas którego wykład wygłosi dr hab. n. med. Tadeusz Morawiec
(Zakład Chirurgii Stomatologicznej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach).
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji.
Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 14 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. w razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).
Treść prezentacji:
Implantologia, jako współczesna dziedzina stomatologii, jest znaną coraz powszechniej dziedziną stomatologii.
Od czasów prehistorycznych zajmowano się naprawą i odbudową oraz upiększaniem swojego uzębienia. Od czasów Majów, Etrusków, średniowiecza do współczesności. Poprzez odkrycia promieniowania Roentgena, pola magnetycznego, zjawisk piezoelektryczności, aktywności biologicznej tytanu, do współczesnej radiologii oraz powstania technik frezowania, drukowania prac implantoprotetycznych, koron i łączników.
Doprowadziło to do osiągniecia wysokiego poziomu kompleksowego leczenia implantoprotetycznego. Możliwości wprowadzania implantów ulegają ciągłemu rozwojowi dzięki odkryciu biomateriałów, membran oraz poprzez szeroką gamę zabiegów rekonstrukcyjnych, zarówno tkanki kostnej jak i tkanki miękkiej. Pozwoliły one na powstanie niezwykle szerokiego pola zabiegowego w chirurgii wyrostka zębodołowego. Nastąpiło skojarzenie tych wszystkich czynników wraz z rozwijającą się techniką radiologiczną, powstaniem aparatów CBCT, których badania posłużyły nie tylko jako diagnostyczny obraz, ale również jako źródło informacji wykorzystane w drukowaniu szablonów chirurgicznych, oraz prowadzenia leczenia przy użyciu aktywnych systemów nawigacji implantologicznej.
Wszystkie te czynniki wpłynęły nie tylko na poprawę precyzji leczenia, ale zmniejszyły znacznie inwazyjność przeprowadzanych zabiegów.