Strona główna Events Powtórka webinaru: Farmakoterapia zakażeń układu moczowego – jak postępować, aby nie popełniać błędów?

Powtórka webinaru: Farmakoterapia zakażeń układu moczowego – jak postępować, aby nie popełniać błędów?

UWAGA: WEBINARIUM ADRESOWANE DO LEKARZY MEDYCYNY

Szanowni Państwo
W związku z dużym zainteresowaniem wykładem pt. „Farmakoterapia zakażeń układu moczowego – jak postępować, aby nie popełniać błędów”, podjęliśmy decyzję o emisji jego nagrania. Wykład ten został wygłoszony podczas webinarium w dniu 26 lutego br. przez dra hab. n. med. Jarosława Woronia (specjalistę farmakologii klinicznej, Kierownika Zakładu Farmakologii Klinicznej Wydziału Lekarskiego, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum w Krakowie; Szpital Uniwersytecki w Krakowie Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii). Mamy nadzieję, że pozwoli to wysłuchać wykład tym z Państwa, którzy nie mogli wziąć udziału w webinarium zorganizowanym w pierwszym terminie.

Emisja nagrania webinarium odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. w godzinach 19:00-21:30 na platformie MyOwnConference (nie wymaga dodatkowego oprogramowania). Wykład zostanie wyemitowany wraz z sesją pytań i odpowiedzi. 

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl w terminie do dnia 13.05.2022 r. do godz. 12:00.

Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę również sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom medycyny uczestniczącym w webinarze. 

Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.


Treść prezentacji:
1.      Etiopatogeneza zakażeń układu moczowego.

2.      Narastanie lekooporności uropatogenów, a zalecenia leczenia zakażeń układu moczowego.
3.      Czynniki ryzyka nawracających infekcji układu moczowego.
4.      Farmakologia kliniczna leków stosowanych w infekcjach układu moczowego.
5.      Zasady doboru leków stosowanych w infekcjach układu moczowego.
6.      Terapia zakażeń w specyficznych grupach pacjentów – kobiety ciężarne, populacja geriatryczna.
7.      Najczęstsze błędy w leczeniu zakażeń układu moczowego.
8.      Interakcje leków stosowanych w zakażeniach dróg moczowych.
9.      Niepożądane działania leków na terenie układu moczowego.
10.   Trudne pytania, niełatwe odpowiedzi – sytuacje szczególne w leczeniu zakażeń układu moczowego.

O wykładowcy:
Jarosław Woroń
Doktor habilitowany w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, specjalista farmakologii, farmakolog kliniczny, kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz w starszy asystent lecznictwa Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, konsultant z zakresu farmakoterapii oraz antybiotykoterapii, biegły sądowy z zakresu farmakologii klinicznej.

Zajmuje się praktycznymi aspektami farmakoterapii, farmakologicznym leczeniem bólu, antybiotykoterapią kliniczną oraz polekowymi działaniami niepożądanymi, problemem interakcji leków w praktyce klinicznej oraz występowaniem zdarzeń niepożądanych w placówkach służby zdrowia.
Jest autorem i współautorem ponad 550 prac i doniesień zjazdowych z zakresu farmakologii klinicznej, farmakoterapii, antybiotykoterapii, medycyny bólu, działań niepożądanych leków a także interakcji leków. Jest autorem i współautorem 58 książek, i 4 podręczników akademickich z zakresu farmakologii i farmakoterapii, psychofarmakologii oraz medycyny bólu.
Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii, członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii oraz Europejskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej. Współautor zaleceń klinicznych o zasięgu krajowym.

The ticket sales has ended!

Data

13 maj 2022
Zakończone!

Czas

19:00 - 21:30
Webinar online

Lokalizacja

Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o., Orzechowa, Gdańsk, Polska
Kategoria

Organizator

MIP Pharma Polska Sp. z o.o.
Telefon
0048 58 300 09 46
Email
szkolenia@mip-pharma.pl

Prowadzący

Kod QR
Share This