
Możliwości współczesnej periodontologii – mity i fakty
Podczas webinarium wykład wygłosi dr n. med. Rafał Wiench (Zakład Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej, Katedra Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Zabrzu).
Webinarium odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 r. w godzinach 9:00-12:30.
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę również sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom uczestniczącym w webinarze.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
Treść prezentacji:
1. Wstęp – wyjaśniający potrzebę zajęcia się tematem.
2. Faza wstępna leczenia periodontologicznego.
– FMD – full mouth desinfection
– ozonoterapia
– terapia fotodynamiczna PACT
– lasery dużej mocy
– bakteryjna terapia zastępcza.
3. Faza korekcyjna leczenia periodontologicznego:
a) chirurgia periodontologiczna
– leczenie resekcyjne (zabiegi płatowe, gongiwektomia)
– leczenie regeneracyjne – SRT, a-PRF, LLLT
b) chirurgia śluzówkowa
– korekta wędzideł
– poszerzenie strefy dziąsła związanego metodą wolnego przeszczepu nabłonkowego
– leczenie recesji – płaty uszypułowane, przeszczepy łącznotkankowe, SRT.
O wykładowcy:
dr n. med. Rafał Wiench
W 1994 ukończył studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Zabrzu uzyskując tytuł lekarza stomatologa. W 1996 roku rozpoczął pracę w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Chorób Przyzębia w Zabrzu, na stanowisku asystenta. W listopadzie 1999 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych – praca pt. ”Badanie wybranych cytokin w stanach zapalnych dziąsła i przyzębia”. W 2001 roku uzyskał I stopień specjalizacji ze Stomatologii Ogólnej. W 2006 roku uzyskał II stopień specjalizacji z Periodontologii. W 2012 r. – mianowanie na stanowisko adiunkta w Zakładzie Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej, Katedry Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Zabrzu jako pracownik dydaktyczny prowadzący zajęcia kliniczne, seminaria i wykłady ze studentami z II, IV i V roku stomatologii z zakresu periodontologii, chorób błon śluzowych i gerostomatologii. Od 2020, studia podyplomowe- EMDOLA (European Master Degree in Oral Laser Applications). II rok studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W dorobku naukowym posiada 92 prac, w tym 77 opublikowanych w krajowych i 15 w zagranicznych czasopismach naukowych. Głównym kierunkiem zainteresowań są lasery w periodontologii i choroby błony śluzowej jamy ustnej.
Prowadzący
-
dr n. med. Rafał Wiench
