
Rola lekarza stomatologa we wczesnym rozpoznawaniu nowotworów twarzy i jamy ustnej
Podczas webinarium wykład wygłosi dr hab. n. med. Mariusz Szuta (Konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie).
Webinarium odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022 r. w godzinach 9:00-12:30.
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę również sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
Opis wykładu
1. Wstęp
2. Epidemiologia nowotworów twarzy i jamy ustnej w kraju i na świecie.
3. Symptomatologia wczesna nowotworów tego obszaru.
4. Objawy późne nowotworów obszaru głowy i szyi.
5. Pojęcie czujności onkologicznej w pracy lekarza stomatologa POZ i specjalisty.
6. Algorytm postępowania diagnostycznego z chorym podejrzanym o chorobę nowotworową z punktem wyjścia na twarzy lub w jamie ustnej.
7. Zbieranie wywiadu oraz badanie kliniczne u chorych onkologicznych.
8. Prawidłowa technika pobierania wycinków do badania hist.-pat. oraz bioptatów do badania cytologicznego z uwzględnieniem stanu ogólnego chorego.
9. Współczesne możliwości diagnostyczne w patologii nowotworów twarzy i jamy ustnej.
10. Zaplanowanie diagnostyki wizualizacyjnej.
11. Uświadomienie chorego z chorobą nowotworową jako trudny problem psychosocjologiczny w praktyce lekarza stomatologa.
12. Współczesne metody leczenia chorych z nowotworami twarzy i jamy ustnej (aspekt konieczny do edukacji pacjenta w gabinecie stomatologicznym).
13. Czynniki rokownicze w onkologii głowy i szyi w aspekcie wyleczalności i przeżywalności w poszczególnych umiejscowieniach narządowych i najczęstszych typach histologicznych nowotworów głowy i szyi.
14. Profilaktyka nowotworów twarzy i jamy ustnej w codziennej praktyce stomatologicznej.
Prowadzący
-
Mariusz Szuta
