Strona główna Events Rola lekarza stomatologa we wczesnym rozpoznawaniu nowotworów twarzy i jamy ustnej

Rola lekarza stomatologa we wczesnym rozpoznawaniu nowotworów twarzy i jamy ustnej

UWAGA: WEBINARIUM ADRESOWANE DO LEKARZY DENTYSTÓW (serdecznie zapraszamy również lekarzy medycyny, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia o udziale przysługują wyłącznie lekarzom dentystom)

Podczas webinarium wykład wygłosi dr hab. n. med. Mariusz Szuta (Konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie).

Webinarium odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022 r. w godzinach 9:00-12:30.

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę również sprawdzić foldery SPAM, JUNK itp.). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze. 

Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.


Opis wykładu
1.      Wstęp

2.      Epidemiologia nowotworów twarzy i jamy ustnej w kraju i na świecie.
3.      Symptomatologia wczesna nowotworów tego obszaru.
4.      Objawy późne nowotworów obszaru głowy i szyi.
5.      Pojęcie czujności onkologicznej w pracy lekarza stomatologa POZ i specjalisty.
6.      Algorytm postępowania diagnostycznego z chorym podejrzanym o chorobę nowotworową z punktem wyjścia na twarzy lub w jamie ustnej.
7.      Zbieranie wywiadu oraz badanie kliniczne u chorych onkologicznych.
8.      Prawidłowa technika pobierania wycinków do badania hist.-pat. oraz bioptatów do badania cytologicznego z uwzględnieniem stanu ogólnego chorego.
9.      Współczesne możliwości diagnostyczne w patologii nowotworów twarzy i jamy ustnej.
10.   Zaplanowanie diagnostyki wizualizacyjnej.
11.   Uświadomienie chorego z chorobą nowotworową jako trudny problem psychosocjologiczny w praktyce lekarza stomatologa.
12.   Współczesne metody leczenia chorych z nowotworami twarzy i jamy ustnej (aspekt konieczny do edukacji pacjenta w gabinecie stomatologicznym).
13.   Czynniki rokownicze w onkologii głowy i szyi w aspekcie wyleczalności i przeżywalności w poszczególnych umiejscowieniach narządowych i najczęstszych typach histologicznych nowotworów głowy i szyi.
14.   Profilaktyka nowotworów twarzy i jamy ustnej w codziennej praktyce stomatologicznej.

Rezerwuj wydarzenie

Wybrano 1 bilet.

Dostępne Bilety: 1713

Bilety zostały wyprzedane. Możesz spróbować wybrać inny bilet.

Data

18 cze 2022

Czas

09:00 - 12:30
Webinar online

Lokalizacja

Webinar online
MIP Pharma Polska Sp. z o.o., Orzechowa, Gdańsk, Polska
Kategoria

Organizator

MIP Pharma Polska Sp. z o.o.
Telefon
0048 58 300 09 46
Email
szkolenia@mip-pharma.pl
REJESTRACJA

Prowadzący

Kod QR
Share This