
Obraz kliniczny jamy ustnej i specyfika leczenia dentystycznego u pacjentów z chorobami ogólnoustrojowymi
Podczas webinarium wykład wygłosi dr n. med. Mariusz Bochniak (Katedra i Zakład Periodontologii i Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej, Gdański Uniwersytet Medyczny; Klinika Stomatologiczno-Medyczna MED-ORAL w Rumii).
Webinarium odbędzie się w dniu 07 maja 2022 r. w godzinach 9:00-12:30.
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Po sprawdzeniu folderu SPAM i w razie dalszych problemów prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
Prosimy o staranne wypełnianie formularza zgłoszenia z uwzględnieniem wielkości liter, gdyż na podstawie wpisanych danych system będzie automatycznie generował zaświadczenia o uczestnictwie, które będą wysyłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie braku zaświadczenia prosimy o kontakt: certyfikaty@mip-pharma.pl.
Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 1 dobę wcześniej i na 1 godz. przed wydarzeniem.
W razie braku e-maila z linkiem prosimy sprawdzić folder SPAM, JUNK itp. Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne przysługują wyłącznie lekarzom uczestniczącym w webinarze.
Streszczenie:
Ideą wykładu będzie przedstawienie spektrum patologii zębów, przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej, które możemy zaobserwować u pacjentów z szeroko pojętymi chorobami ogólnoustrojowymi.
Ze szczególną uwagą potraktowane będą obrazy kliniczne jamy ustnej, mogące powodować wątpliwości i trudności diagnostyczne lub być powodem modyfikacji w standardowych procedurach leczenia stomatologicznego.
Ramowy spis omawianych zagadnień:
• ogólnoustrojowe czynniki ryzyka wpływające na przebieg chorób przyzębia
• ogólnoustrojowe czynniki ryzyka infekcji grzybiczych i wirusowych jamy ustnej
• objawy w jamie ustnej u pacjentów HIV+
• zaburzenia odżywiania a zdrowie jamy ustnej
• obraz jamy ustnej w zaburzeniach endokrynologicznych i hematologicznych
• objawy chorób autoimmunologicznych w jamie ustnej i postępowanie stomatologiczne uzupełniające leczenie podstawowe tych schorzeń
• możliwości ogólnoustrojowej diagnostyki w aftach przewlekłych nawrotowych oraz zespole pieczenia jamy ustnej
• ogólnoustrojowe przyczyny kserostomii i podstawowe zasady jej leczenia
• wpływ uboczny różnych rodzajów terapii ogólnoustrojowej (w tym radio – i chemioterapii) na stan zdrowia jamy ustnej
• protokoły osłony antybiotykowej w trakcie leczenia stomatologicznego
Prowadzący
-
Mariusz Bochniakdr n. med.
