
Zmiany patologiczne w jamie ustnej po Covid-19
Podczas webinarium wykład wygłosi dr n. med. Barbara Rafałowicz (Zakład Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny).
Webinarium odbędzie się w dniu 04 czerwca 2022 r. w godzinach 9:00-12:30.
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora: www.mip-konferencje.pl najpóźniej na 1 dobę przed wydarzeniem lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji. Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem. Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://myownconference.pl/tester/. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.
W razie braku e-maila z linkiem prosimy sprawdzić folder SPAM, JUNK itp.
Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 7 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom uczestniczącym w webinarze.
Prosimy o staranne wypełnianie formularza zgłoszenia z uwzględnieniem wielkości liter, gdyż na podstawie wpisanych danych system będzie automatycznie generował zaświadczenia.
Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.
Streszczenie:
W części I omówię zagadnienia ogólne dotyczące mechanizmu działania koronawirusa w obrębie narządów jamy ustnej. Przedstawię istotne kwestie związane z badaniem wewnątrzustnym i jego rolę w diagnostyce i rozpoznaniu COVID-19.Objawy ustne infekcji koronawirusowej u dzieci i dorosłych.
W części II przedstawię różnorodność objawów ustnych PCS na podstawie obserwacji własnych.
Plan:
1. Definicja COVID-19.
2. Mechanizm działania wirusa SARS-Cov-2 w obrębie jamy ustnej.
3. Rola badania wewnątrzustnego w diagnostyce i rozpoznaniu infekcji SARS-CoV-2.
4. Objawy ustne COVID-19 – u dzieci i dorosłych.
5. Omówienie objawów ustnych post COVID na podstawie różnych przypadków klinicznych.
Prowadzący
-
Barbara Rafałowiczdr n. med.
